Nabídka stáže: Nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojování

V rámci příprav na podzimní Mezinárodní sjezd Parlamentní sítě za nešíření a odstranění jaderných zbraní (PNND) v Praze hledáme stážisty se zájmem o zahraniční politiku a problematiku jaderného nešíření a odzbrojování. Hlavní náplní práce bude pomoc s přípravou pražského sjezdu PNND a asistence při koordinaci této sítě. Vhodné pro studenty mezinárodních vztahů a bezpečnostních oborů.

Termín: flexibilní, mezi 15. srpnem a 31. říjnem 2015
Umístění: Praha, možnost částečné práce z domova
Rozsah: 20-40 hod. týdně, dle dohody, lze při studiu

Náplň práce:

1) Asistence při přípravě Mezinárodního sjezdu Parlamentní sítě za nešíření a odstranění jaderných zbraní a konference Pražská agenda, 14. – 17. 10. 2015

  • Komunikace s účastníky konference a vystupujícími, správa registrací
  • Asistence při přípravě podkladů pro účastníky
  • Asistence vystupujícím v průběhu konference

2) Asistence při koordinaci Parlamentní sítě za nešíření a odstranění jaderných zbraní (PNND)

  • Outreach, zejména v zemích střední Evropy
  • Účast na schůzkách s poslanci a senátory
  • Asistence při přípravě materiálů, newsletterů
  • Údržba webových stránek

Požadujeme:

  • Zájem o zahraniční politiku a o problematiku jaderného nešíření a odzbrojování – vhodné pro studenty mezinárodních vztahů a bezpečnostních oborů
  • Příjemné vystupování
  • Výborná znalost českého jazyka
  • Dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
  • Možnost práce na vlastním notebooku – stážistům neposkytujeme počítače

Nabízíme:

  • Přátelské pracovní prostředí s vysokou mírou flexibility
  • Předání zkušeností z oblasti fungování nevládních organizací a organizace mezinárodních akcí
  • Vedení profesionály z oboru: Jana Jedličková, předsedkyně PragueVision a koordinátorka PNND pro střední Evropu; Alyn Ware, mezinárodní koordinátor PNND, držitel prestižního ocenění Right Livelihood Award (tzv. „alternativní Nobelova cena míru“)
  • Možnost zahrnutí vlastního výzkumného projektu dle vašeho zájmu či požadavků školy

Stáž je neplacená, mimopražští zájemci si zajistí ubytování v Praze na vlastní náklady. Možnost částečné práce z domova, a to i formou týden v Praze a týden doma. Z důvodu kontinuity práce budeme preferovat zájemce o dlouhodobější stáž s pokrytím celého období 2,5 měsíce, i když třeba s menším počtem hodin týdně. V týdnu konání konference (12. – 18. října) navíc možnost krátkodobé stáže – asistence při konferenci.

V případě zájmu nás kontaktujte na info@praguevision.org.
Pohovory se zájemci proběhnou formou osobního setkání v Praze, či přes Skype, v termínu dle domluvy.